Barevný podzim KST

Ani podzimní měsíce neznamenají pro sportovce Kasper - Swix Teamu pohybový útlum. Přestože někteří vyrazili na dovolené, tak ani u italského jezera Lago di Garda nebo na jihu Moravy nezapomněli na ranní běh mezi vinicemi, cykloturistiku s nastoupanými 2000 metry nebo lezení na ferratách.
Ale pořád i závodíme. Eva Stoklasová doběhla v nejnabitější ženské kategorii na 3. místě v běhu do vrchu Jilemnice - Žalý, naši mladíci Hynek Fátor a Matyáš Dvorský doběhli na Vrchlabském krosu na 4. a 5. místě, Aleš Zlámal a Honza Čeněk závodili na Horské výzvě. Dlouhá 67 kilometrová trať musela být z důvodu vichřice zrušena, a tak kluci běželi poloviční trať, na které skončili bronzoví. Závodili jsme i na Memoriálu Květy Lelkové, kde Adam Prášek skončil třetí v juniorech, Petr Javůrek druhý ve veteránech. Dohromady stálo na trati deset našich závodníků.
Tomáš Veber jel na kolečkových lyžích Eleven lázeňskou lyži, trať dlouhou 28 km v Lázních Bělohrad dokončil za českými reprezentanty včetně matadora Standy Řezáče na 4. místě.
A kola? Petr Javůrek získal titul "Král 1050" - vyhrál silniční závod Šlapu na čáru z Horního Maršova na Pomezky a v součtu s výsledkem z letního závodu z Kowar na Pomezky tak získal toto hezké ocenění. Prvenství v kategorii si vyšlapali i Petra Šípková a Petr Holub. Stejně úspěšní byli cyklisté i o týden dříve na závodě Okolo Pece.
Ve velkém počtu se zúčastníme na začátku listopadu Ádrkrosu.
Každé úterý pořádáme trénink i pro veřejnost, scházíme se v 16.30 na Para, upřesňující informace jsou na našem Facebooku a případné zájemce tímto zveme.
Na začátku října jsme v Hotelu Davídek pořádali Podzimní seminář, jehož hosty byli hokejový trenér a mentální kouč českých sportovních es Marian Jelínek, odborník na výživu pro sportovce Aleš Máslo a servisman české reprezentace běhu na lyžích Martin Blaschke. Zároveň začínáme vymýšlet program na příští rok, který zase nabídneme veřejnosti.