Bedřichovský NML 2020

A je zahájeno!

I přes sněhovou nenadílku se podařilo zorganizovat 1. závod série SkiTour Night Light Maraton v Bedřichově, večerní závod volnou technikou na 17,5 nebo 30 km.

Na startu jsme měli čtyři závodníky, bohužel pátý Petr Holub se kvůli bolesti nohy na start nepostavil.

Na dlouhé trase se skvěle dařilo Petru Javůrkovi. Dojel na 8. místě v celkovém pořadí za závodníky, kteří jezdí i v sérii závodů Visma Ski Classics. Svou kategorii vyhrál.

Honza Haas byl v cíli na 23. místě v kat. a spokojený s podmínkami na trati.

Na kratší trati zahájila sezonu vítězstvím v kat. Eva Stoklasová s náskokem sedmi minut na druhou závodnici. V celk. pořadí dojela na skvělém 5. místě,

tak snad si pořadatelé do příště správně zapamatují Evino jméno a nebudou ho komolit :D

Týmovým závodním nováčkem je Karel Kubec, který se zapsal 22. místem. Před Karlem a Honzou klobouk dolů, protože je v sobotu ještě čeká druhá část závodu - klasickou technikou.

Začátek máme úspěšně za sebou a doufáme, že příští závody se nám podří minimálně stejně dobře. Závodníkům gratulujeme a děkujeme!