Podzim ve znamení krosů, cyklistiky a extrémního závodu

15.10.2017

Běžecky se již tradičně velmi dobře umísťuje Jan Hruška, který letos absolvoval takřka celý seriál českého poháru v běhu do vrchu a až zranění kotníku před posledním závodem ho vyřadilo v boji o zlepšení celkového 7. místa z minulé sezóny. V podzimních krosech náš už reprezentovala početnější skupina závoďáků a neztratili jsme se ani v horských půlmaratonech, kterých se zúčastnila dvojice Matyáš Dvorský a Hynek Fátor. Níže uvádíme výčet regionálních přespolních běhů s výsledky:

3. 9. Harrachov 1. Jan Hruška, 2. Michael Mráz

16. 9. Studenec 4. Jan Hruška, 27. Hynek Fátor

17. 9. Horní Mísečky 2. Jan Hruška

23. 9. Jilemnice - Žalý 1. Eva Stoklasová, 50. Hynek Fátor

30. 9. Trutnov Memoriál Květy Lelkové 2. Jan Hruška, 7. Aleš Zlámal, 9. Tomáš Tyrner, 13. Michael Mráz, 14. Jan Haas, 15. Matyáš Dvorský, 16. Hynek Fátor, 17. Michal Klauda

8. 10. Machov Borský Kros 1. Jan Hruška, 1. Eva Stoklasová, 11. Jan Haas

Přestože se zima pomalu blíží, i podzim je ve znamení posledních cyklistických závodů pro některé členy Kasper - Swix Teamu. V září se konají v Krkonoších dva významné MTB závody družstev. Krkonošská 70, na které se Kasper - Swix Team umístil na 2. místě v kategorii veteránů. Následovala Žacléřská 70, kde Kasper - Swix Team obsadil 2. místo v absolutním pořadí a zvítězil ve veteránské kategorii. Významným silničním závodem, který se koná v Orlických horách, je GP Královehradeckého kraje, v tomto závodě Kasper - Swix Team reprezentoval Petr Javůrek, který obsadil po 118 km ve spurtu první skupiny pěkné celkové 13. místo. Novým závodem v našem regionu byl silniční závod do vrchu vedoucí z Horního Maršova přes Albeřice a Lysečiny na Pomezní Boudy. V tomto závodě jsme měli trojí zastoupení, Petra Šípková zvítězila v kategorii žen, Petr Javůrek skončil celkově jen těsně druhý a Petr Holub obsadil v celkovém pořadí 4. místo a zvítězil v kategorii M 50.

Velkou výzvou a zároveň i neznámou pro nás byla účast na otevřené mezinárodní mistrovství ČR v extrémním závodu tříčlenných štafet (běh, MTB, kajak) na Bobr cupu v Litoveli. Štafeta žen ve složení Anita Zikmundová, Karolína Pospíšilová a Tereza Meislová obsadila 8. místo a štafeta mužů ve složení Jan Hruška, Petr Javůrek a Michal Klauz obsadila 35. místo z celkového počtu 220 štafet. Nyní nás již čekají poslední dva krosy a to konkrétně v Polici nad Metují a tradiční Ádrkros v Adršpachu a jinak trénujeme a nabíjíme baterky na zimní seriály závodů Stopa pro život a Ski Tour. Máte-li zájem, pojďte do toho s námi, více na webových stránkách www.kasperswixteam.cz