Kákův memoriál 2018

11.03.2018

V tradičním termínu týden po Krkonošské 70 se konal 36. ročník Kákova memoriálu. Počasí se v porovnání s mrazivou, ale azurovou K70 otočilo o stoosmdesát stupňů, závod doprovázely teploty nad nulou, srážky a ve vrcholných partiích absolutní neviditelno. Pravděpodobně tyto podmínky zapříčinily nižší počet startujících. Hromadnému startu předcházel výklad trati, protože trasa není nijak značená.

Po odstartování závodníci stoupali přes Šestidomí, Krásnou Pláň až na křižovatku U srubu, takže si zopakovali část stoupání z minulého týdne. Trasa pokračovala přes Klínové boudy a tím se už běžkaři blížili k polovině závodu, která byla na Chalupě na Rozcestí. V té chvíli měli v nohou nastoupáno přes 600 m na vzdálenosti 10 km. Po kontrole následoval sjezd stejnou cestou, což bylo v minimální viditelnosti chvílemi nebezpečné, někteří závodníci ještě stoupali k Bufetu.

Do cíle jako první dojel Petr Javůrek, který obhájil prvenství z minulého ročníku. Těsně pod stupni se umístil Petr Holub. V kategorii mladších mužů získal Jan Haas stříbrné místo. Mezi ženami byla nejrychlejší Eva Stoklasová, což bylo její třetí vítězství v sezoně. Výbornou formu dokreslují dvě stříbrná místa a to vše v rámci šesti startů. Tímto Evě gratulujeme ke skvělým výkonům během zimy.