Karlův běh

15.02.2018

Druhý únorový víkend nás čekal výjezd do Krušných hor konkrétně na Boží Dar, kde se konal další závod Stopy pro život. Do závodů klasickou i volnou technikou se tradičně zapojila také početná skupina závodníků ze zahraničí, především ze sousedního Německa, a pořádně zamíchala pořadím na stupních vítězů. 

V nedaleké obci Měděnec jsme měli zarezervovaný baráček, který jsme nakonec naplnili až po půdu. Včetně doprovodu naši výpravu tvořilo 20 lidí a řadili jsme se tak k nejpočetnějším výpravám. Prvním závodem byl pro nás start na 22km bruslením. V kategoriích se dařilo Petře Šípkové a Evě Stoklasové, které obsadily shodně 2. místo a Petru Holubovi, který byl v kategorii 3. Bohužel Petr i Eva se připletli do kolizí hned po startu, ve kterých zlomili hůlku a tím přišli o možnost poprat se o lepší výsledek. Stejně jako v předchozích závodech musela být i tentokrát nejdelší trať upravena a nakonec se přistoupilo na variantu dvou 22km okruhů klasicky. Na dlouhé trati obsadil Petr Javůrek 4. místo celkově (1. v kat.). Na 22km obsadil Jan Hruška 2. místo celkově a i v kat. Dařilo se i mládežníkům na nejkratší 12km dlouhé trati, kde obsadil 2. místo Marek Richter a 3. byl Tomáš Tyrner. Zpestřením závodů byla účast Jana Antonína Duchoslava, alias "Vikiho Cabadaje", který umí stále pobavit.

Nyní některé závodníky čeká Jizerská 50 a Šumavský maraton a především již netrpělivě vyhlížíme další ročník Krkonošské 70, kterou spolupořádáme s TJ Lokomotiva Trutnov a rádi bychom zopakovali vítězství v hlídkách na 70km.