KASPER – SWIX TEAM MÁ ZA SEBOU JIŽ TŘETÍ ÚSPĚŠNOU SEZÓNU

21.04.2018

V průběhu letošní zimy panovaly ve vyšších polohách ideální sněhové podmínky a většinu tréninků jsme tak absolvovali na perfektně upravených tratích ve SkiResortu Černá hora - Pec. Velice pozitivně hodnotíme spolupráci s Lokomotivou Trutnov na organizaci Krkonošské 70. Závod se povedl nejen po organizační stránce, ale spokojeni jsme rovněž s dalším vítězstvím naši hlídky a i s dalšími medailovými umístěními v kategorii jednotlivců, jak v mužích, tak i v ženách.

Tradiční a závěrečnou tečku za zimní sezónou bylo pro závodníky KST mistrovství ČR v běžeckém lyžování, které se každoročně koná na Horních Mísečkách k uctění památky lyžařů Hanče a Vrbaty. Do sobotních závodů štafet mužů na 3x6,6 km volně jsme postavili dvě družstva. V konkurenci reprezentantů ČR jsme si nedělali velké ambice a nakonec Kasper - Swix Team A (Hruška, Javůrek, Holub) skončil na pěkném 10. místě a Kasper - Swix Team (Mollinger, Richter, Tyrner) dojel 12. Pro některé závodníky byl závod štafet rovněž dobrým rozjetím v závodním tempu pro nedělní vrchol, kterým bylo MČR veteránů v běhu na 30 km volně. Do nedělního mistrovského závodu veteránů na 30 km se na start postavili v kategorii M 40-49 P. Javůrek a T. Veber a v kategorii M 50-59 P. Holub. Do závodu jsme vstupovali s jednoznačnými medailovými ambicemi všech našich závodníků. P. Javůrek obhajoval titul a na titul si brousili zuby i T. Veber a P. Holub. Hned od startu závodu se medailové ambice začali beze zbytku naplňovat. Javůrek si hned v prvních kilometrech vypracoval bezpečný náskok, který až do cíle navyšoval a dojel si zaslouženě pro titul mistra republiky v kategorii M 40-49. Ve stejné kategorii dojel po výborném výkonu na druhém místě T. Veber. Výborně zajel v kategorii M 50 - 59 P. Holub, který i přes zdravotní problémy skončil na 2. místě. Duben je již tradičně "odpočinkovým" měsícem, kdy je třeba dobít síly nabitou letní přípravou plnou různých sportovních akcí.

Děti a mládež bychom rádi pozvali na sportovní kempy plné soutěží, her a sportovních aktivit. Kasper Trutnovské kempy proběhnou v červenci v termínech: 1) 15. - 21. 7. 2) 22. - 28. 7. 3) 30. 7. - 3. 8. První turnus je pro děti roč. narození 2002-2007 a druhý turnus pro děti roč. narození 2006-2011 (2007-2012 respektive) a na výběr je buď forma s ubytováním anebo příměstská. Kempy jsou zaměřeny na všeobecnou přípravu formou soutěží a her. Děti si tak vyzkouší různé sporty od atletické přípravy, přes horské kolo, plavání, kolečkové brusle/lyže, sportovní hry, orientační běh až po gymnastiku nebo aerobik. Sportovní zázemí nám stejně jako v předchozích letech poskytne ZŠ Komenského, a k dalším aktivitám využijeme zejména "Paradráhu". K 6. ročníku kempů se snažíme připravit program, který si užije opravdu každý nehledě na výkonnost a sportovní dovednosti. Přihlášky můžete vyplňovat zde: https://www.jopocoaching.com/kaspertrutnovskykemp/