Kasper – Swix Team hostil mladé lyžaře z Norska 

První říjnový týden jsme v Trutnově hostili mladé norské lyžaře, kteří do Trutnova dorazili na soustředění. Kromě tradičních tréninků byla týdenní náplň o mnohé zpestřena: v lokalitě Sejfy proběhl trénink s oddílem LOKO Trutnov orientačního běhu, v nově otevřeném Středisku volného času na Nivách si mladí Norové vyzkoušeli lezení na umělé stěně, jeden z běžecký tréninků se konal v nádherných podzimních kulisách Adršpašsko-teplických skal, na Paradráze jsme absolvovali trénink s žákovskou skupinou lyžařů s pizzou na závěr a nutností byl výšlap na Sněžku. Výlet do hor začal v lanovém parku Monkey park v Peci pod Sněžkou a po úspěšném zdolání všech překážek se děti odměnily jízdou na bobové dráze. Následoval výstup Obřím dolem se závěrečným výšlapem na Sněžku - přes opravdu podzimní počasí, kdy na vrcholku byl sníh a mlha tak hustá, že by se dala krájet, se skupinka vydala na Pomezní boudy bez možnosti pokochat se krásou krkonošské krajiny z nejvyššího vrcholu České republiky.

Vrcholem týdenního programu byl závod na kolečkových lyžích a pro mladší kategorie na kolečkových bruslích Supersprint show v areálu firmy Kasper v Poříčí. Na padesát dětí z Trutnova a okolí zde závodilo na trati 100 m nejprve v kvalifikaci a poté ve finálových jízdách. Děkujeme vedení firmy Kasper s.r.o. za možnost uspořádat závod v jejich areálu, kde byl vhodný asfalt a hlavně nulový provoz - z hlediska bezpečnosti dětských závodníků to pro nás bylo velmi důležité.

Týden se pomalu chýlil ke konci a norští závodníci už před sebou měli jen přespolní běh Memoriál Květy Lelkové na Paradráze. V den odjezdu se konečně ukázalo sluníčko a skupina si tak krásně užila prohlídku ZOO ve Dvoře Králové a krátkou procházku po Praze. Děkujeme Autostylu Trutnov, že nám zapůjčil vozy Toyota a Peugeot a my jsme se mohli celý týden pohodlně přesouvat, Tescu, že nás zásobil potravinami, Enervitu/Capri Sun a městu Trutnov za poskytnuté ceny do závodu. Norským závodníkům přejeme úspěšnou sezonu a věříme, že v Trutnově získanou formu dokáží dobře prodat a těšíme se brzy zase na shledanou.

Chcete být i vy dobře připraveni na následující zimu? Neméně důležitou složkou přípravy je i příprava teoretická - pro veřejnost chystáme na čtvrtek 21. listopadu workshop zaměřený na servis běžeckých lyží pod vedením zkušeného Standy Opočenského. Více informací na našem webu www.kasperswixteam.cz. Těšíme se na vás.