Orlický maraton

05.02.2018

Zima je v plném proudu a o víkendu se konal Orlický maraton, který je součástí seriálu Ski tour a Kasper - Swix Team nemohl chybět. Závod byl přeložen o něco výše a místem konání se stal Šerlich. Dostatek sněhu a krásná zimní atmosféra nám přála a závodní víkend se nám vydařil.

V sobotu se jel závod na 22,5km volně, který v absolutním pořadí vyhrál náš závodník Petr Javůrek, výborně zajel Petr Holub 4. celkově a 1. v kategorii, Eva Stoklasová obsadila parádní 2. místo, Pavel Petržela 29. (5.) a Jan Haas 70. (21.).

V neděli se konaly závody klasickou technikou v hlavním závodě na 33km skvěle zajel Tomáš Veber 4. celkově a 1. v kategorii a hned za ním 5. celkově a 2. v kategorii dojel Petr Javůrek, v dlouhém závodě KST reprezentovali ještě Pavel Petržela 85/14 a Jan Haas 147/57.
Na kratší trati 22,5km si pro celkové 13. a 3. místo v kategorii dojel Jarda Molingr, Petr Murčo skončil 21/4 a Petr Krákora 34/7.

Bohužel na poslední chvíli jsme se museli vypořádat s vysokou marodkou. Následující víkend nás čeká společný týmový výjezd na Karlův běh, doufáme, že se představíme v plné sestavě! Tak držte palce ať to zase cinkne!