Plnou stopou vpřed!

Členové Kasper - Swix Teamu jsou ve svém živlu. Všechny aktivity spojené se sněhem se rozjely na sto procent. Od začátku prosince jsme uskutečnili 3 běžkařské kurzy pro veřejnost, kdy jsme ve SkiResortu Černá hora zdokonalovali techniku bruslení/klasiky a zdaleka nekončíme. Možnost zúčastnit se následujících kurzů v průběhu ledna - března má každý https://www.kasperswixteam.cz/lyzarske-kurzy-kst/. Po Novém roce jsme uspořádali workshop zaměřený na přípravu běžeckých lyží. Po odborné ukázce a teoretické přípravě si zájemci mohli nanášení vosku, zažehlování a další kroky na připraveném profesionálním vybavení vyzkoušet. Sněhové podmínky umožňují pestrý trénink a již došlo i na otestování naší výkonnosti na prvních závodech. Trojice Petr Holub, Petr Javůrek a Petra Šípková závodili v Bedřichově v Jizerských horách na Night Light Maratonu, který se jede večer s čelovkami. Za hustého sněžení byli muži ve svých kategoriích na 2., resp. 1. místě, v celkovém pořadí byl Petr Holub 12, Petr Javůrek 7. Petra Šípková dojela 9. v kat., celkově 16. Adam Prášek si dojel pro bramborovou medaili na Benecku v rámci Pražského poháru. V sobotu 19. ledna nám odstartoval očekávaný seriál závodu Stopa pro život včetně Krkonošské 70. Na startu 50 km Strabag Ve stopě Zlaté lyže jsme měli čtyři závodníky Tomáš Veber, Petr Javůrek, Honzu Haase a Honzu Čeňka. Tomáš Veber a Petr Javůrek se krátce po startu oddělili s dalšími třemi běžci od hlavního pole a mezi těmito závodníky se rozhodovalo o medailistech. Tomáš si dojel pro úžasné druhé místo a na Javora zbyly brambory v celkovém pořadí (v kategorii M40 se kluci seřadili na 1. a 2. místo). Honza Haas dojel v kat. M30 na 15. a Honza Čeněk na 35. místě.