Výhra na Dračích lodích

Po roční přestávce jsme se vrátili do Dolců a díky výbornému týmovému výkonu se nám podařilo podruhé vyhrát. Do Dolců jsme si přišli užít především výbornou atmosféru, která tady vždy panuje, ale ve skrytu duše jsme pošilhávali po triumfu, který jsme získali již v roce 2016.

Vítězství se nerodilo vůbec snadno, jelikož ve stejný den někteří závodníci bojovali na Krkonošském půlmaratonu, Olomouckém půlmaratonu a do toho jsme ve spolupráci s Martinou Chrástkovou pořádali kemp na kolečkových lyžích. Klíčem k úspěchu se tedy nakonec ukázalo sestavení posádky, kterou měl na starost nejzkušenější z nás Martin Kužel. Martin odjel několik závodů během studií na UK FTVS a pro nás byl tedy odborníkem na slovo vzatým. Ve finále jsme všemi deseti nalodili dva borce se zkušenostmi se sjezdem na divoké vodě. Matyáš Zieris je rodák z Trutnova, který je reprezentantem v singlu na divoké vodě a jeho americký kamarád Devin McEwan, který svého času reprezentoval USA na OH v Riu v deblu na kanoi. Výlet si do Krakonošova zpestřil i "srandou" na Dračích lodích.

Počasí nebylo, kdo ví jaké, ale naštěstí jsme měli výborné depo, kde jsme stihli připravovat taktiku na jednotlivé jízdy i relaxovat. Zpětně se dá říci, že jsme se rozjížďku od rozjížďky zlepšovali a nakonec jsme fungovali jako jeden muž či žena, které jsme měli v posádce 3. Do každé rozjížďky jsme nastupovali s maximálním respektem, jelikož malé zaváhání může mít fatální následky. Ve druhé rozjížďce nám dva členové posádky uklouzli ze sedaček a postarali se nám o pořádnou dávku adrenalinu. Loď se v jednu chvíli nebezpečné naklonila jednou stranou k hladině a na některé z nás už šli mrákoty. Vše nakonec dobře dopadlo a po rozjížďkách kde nám byli zdatnými soupeři U96 a Vikingové jsme se utkali ve dvou finálových jízdách s U96, které jsme obě vyhráli.

Díky nasazení všech členů se nám povedlo celý den zrychlovat a v poslední finálové jízdě jsme zajeli nejrychlejší čas!

Děkujeme: Martin Kužel, Adam Prášek, Jaroslav Mollingr, Martina Kyselá, Péťa Štěpánková, Tereza Opočenská, Michael Mráz, Jan Mach, Petr Javůrek, Stanislav Opočenský, Petr Murčo, Jakub Opočenský, Matěj Opočenský, Tomáš Tyrner, Devin McEwan, Matyáš Zieris, Jarda Bartoš, Marek Richter, Jakub Huček. Děkujeme i naši fanynce a fotografce Gabče Hoferové.

článek Trutnovinky: https://trutnovinky.cz/sport/ostatni-sporty/2018/cerven/draci-zavod-na-dolcich-pomohl-kasper-swix-teamu-vyhrat-i-americky-olympionik/

foto: Kateřina Svobodová/Trutnovinky