Olympijské hry dětí základních škol Trutnova

Bylo nám ctí účastnit se této výborné akce, kterou pořádá Jarda Mollingr ze ZŠ Kapitána Jaroše. Jako na klasické olympiádě proběhlo nejdříve na atletickém stadionu slavnostní zahájení všech školních výprav za účasti olympioniků Evy Samkové a Lukáše Bauera.

Program soutěží byl skutečně nabitý a ihned po zapálení olympijského ohně se roztočil závodní a soutěžní kolotoč. Jak prohlásil Jarda Mollingr pro Trutnovinky "Děti se utkají v různých sportech, které normálně dělají maximálně na zkoušku při tělocviku. Teď budou moci porovnat své dovednosti se stejně šikovnými dětmi. Regulérnost soutěže se snažíme zajistit tím, aby registrovaní sportovci závodili v jiných sportovních odvětvích, než jsou registrovaní," vysvětlil myšlenku olympiády." Jak my říkáme, důležité je si sportování především užít! Akce se zúčastnilo více jak 1 600 dětí ze sedmi ZŠ v Trutnově a dle úsměvů a atmosféry šlo vyčíst, že se to povedlo.

Revírem KST byl hod medicinbalem, vrh koulí a závěrečný vytrvalostní běh. Navíc jsme průběh akce natáčeli, tak se již brzy můžete těšit na video. Děkujeme firmě Vitar za poskytnutí pitíček Capri Sun pro občerstvení a nutno říct, že se po nich jen zaprášilo.

Závěrečný ceremoniál se uskutečnil na závěr třetího soutěžního dne u Uffa ihned po doběhu dětského "maratonu" tradiční poslední disciplíny her.

Děkujeme a všem přejeme krásné prožití letních prázdnin :-).