Šumavský maraton

26.02.2018

O uplynulém víkendu sedm našich závodníků soutěžilo na Šumavském skimaratonu a opět velice úspěšně. Výborným výkonům napomohla azurová obloha, tratě připravené jako na mistrovství světa, snídaně a svačiny z kvildské pekárny a samozřejmě dobrá máza a týmová pohoda :-)

V sobotu se na 23km trati umístil Jan Hruška na 9. místě celkově a 5. v kat., Jarda Mollingr 4. v kat., Eva Stoklasová vyhrála svou kategorii, přičemž byla celkově 6. a Petra Šípková byla 3. v kat. a celkově 12. Na dlouhé 46km trati se představil Petr Javůrek, který dojel v celkovém pořadí o 7 desetin druhý za rakouským závodníkem. 15. v kat. pak dojel Jan Haas.

V neděli se Tomáš Veber vydal na 45 km dlouhou trať klasicky a vybojoval perfektní 3. místo celkově a 1. v kat. Na kratší trati spolu soupeřili Petr Javůrek a Honza Hruška, kteří se v cíli zařadili za sebe na 4. a 5. místo celkově, Petr tím vybojoval 1. místo v kategorii a Hrůša bohužel bramborovou pozici. 6. v kat. dojel Honza Haas.

Závodnice našeho týmu se závodů klasickou technikou neúčastnily, ale využily neděli k tréninku a podpoře kolegů na trati.

Teď se už těšíme na domácí závod Krkonošská 70 a budeme chtít co nejvíce napodobit pódiová umístění.