Super atmosféra v týmu Kasper Swix Team panovala i během Orlického maratonu

06.02.2017

SkiTour 2017 pokračovala další akcí a to Orlickým maratonem. V sobotu bylo na programu 20km volným stylem a v neděli 20km/40km klasicky. Oba víkendové dny se nesly ve znamení oteplení a mlhy, což prověřilo nejen fyzickou připravenost závodníků, ale zapotili se i kluci, kteří se starali o přípravu lyží. 

Již tradičně se o lyže staral Jiří Stráněl ze Swixu, kterému zdatně sekundoval Pavel Vozka, jenž se kromě přípravy lyží vydal sám v sobotu i v neděli na trať. Zapracování formou přípravy lyží mu evidentně sedělo a stal se tak největším překvapením. Na startu se během víkendu představilo hned 13 závodníků týmu včetně dvou závodnic Evy Stoklasové a Terezy Opočenské, které pro letošní sezónu posílily výhradně mužský tým. V celkovém umístění jsme sázeli především na zkušené mužské opory Petra Javůrka, Petra Holuba, Honzu Hrušku a v ženách na Evu Stoklasovou. Naše očekávání se potvrdilo celkovým třetím místem Petra Javůrka (1. v kategorii) na sobotních 20km volným stylem a celkovým 8. místem (2. v kat.) na trati 40km klasicky. Petr Holub obsadil v sobotu celkové 8. místo (1. v kat.) a Eva Stoklasová obsadila na 20km volným stylem celkové 7. místo (3. v kat.).

Nyní se pilně připravujeme na Krkonošskou 70 a věříme, že se nám podaří obhajoba loňského vítězství. Otevřeli jsme také přihlašování na letní sportovní kempy pro děti, pro více info. přejděte na webové stránky: www.jopocoaching.com