Tři trumfy od Enervitu

03.05.2017

O tom, že produkty značky Enervit jsou celosvětovou špičkou ve svém oboru, není pochyb. Dovoz a distribuci od italského výrobce z Milána zajišťuje do ČR zlínská firma Vitar Sport s.r.o. Pro svou prvotřídní kvalitu a široký sortiment se těší výživa Enervit mezi sportovci velké oblibě. Používají ho profesionálové i hobíci prakticky ve všech sportovních odvětvích od běžců na lyžích přes cyklisty, atlety, plavce až po silové sporty. Není tedy divu, že výživové produkty této značky oslovily i sportovce z řad trutnovského Kasper - Swix Teamu. Společnost Vitar ocenila sportovní úspěchy a celou filozofii fungování sportovního klubu KST a stala se jedním z hlavních sponzorů. Svými produkty podporuje nejen elitní závodníky týmu, ale dodává vitamínové doplňky i na sportovní kempy pro malé sportovce, které KST pořádá v první polovině letních prázdnin v Trutnově.

Z pohledu trutnovských závodníků jsou nejvíce využívány bez nadsázky tři unikátní a svého druhu jedinečné produkty Enervit Pre Sport nízko glykemický produkt před výkonem, Enervit R2 regenerační nápoj v prášku a Enervit Carbo Flow koktejl v prášku, ideální doplněk pro dálkové běžce.

"Enervit Pre Sport si obvykle dám cca 60 min. před startem závodu a prvních 15 km není co řešit, moje tělo funguje hned od začátku na 100 % a můj organizmus nemusí odbourávat přebytečný insulin, tak jako kdybych použil před výkonem produkty s běžným GI", nemůže si vynachválit Pre Sport týmový závodník Honza Hruška, který se pravidelně umísťuje do top pětky na závodech v běhu na lyžích seriálu Stopa pro život a v létě sbírá úspěchy na krosech a v bězích do vrchu. Tento výživový doplněk podporuje využití tuku jako hlavní zdroj energie.

"Bez Enervitu R2 si už moji sportovní kariéru nedovedu představit, v mnoha ohledech jí vděčím za to, že jsem schopný absolvovat dva opravdu náročné závody během jednoho víkendu" říká Petr Javůrek další závodník z týmu KST, který v seriálech v běhu na lyžích Ski Tour a Stopa pro život sbírá vavříny již několikátou sezonu, navíc je to i výborný cyklista na MTB i silnici, na závodech obsazuje v regionu přední příčky. R2 urychluje procesy obnovy stálého vnitřního prostředí organismu po závodě nebo náročném tréninku. Doporučená konzumace pro rychlý účinek je vypít dávku do 30 min. po výkonu, jednoduše řečeno čím dříve, tím lépe. Nápoj zajišťuje doplnění aminokyselin L-glutamin a BCAA k zachování a růstu svalových vláken a opětovné doplnění vypocených látek sodíku, draslíku, hořčíku a vitamínů. Díky R2 můžeme intenzivně trénovat častěji.

Dalším trumfem Enervitu je revoluční novinka pro specialisty na vytrvalostní sporty Carbo Flow, tento produkt jako by byl šitý na míru pro "laufaře" nejen týmu Kasper - Swix. Tomáš Veber člen vítězné sestavy na letošním závodě hlídek v běhu na lyžích po hřebenech Krkonoš K70 prohlásil "po několika dnech jsem cítil, že se my svaly na nohou v těžkých pasážích tolik nezakyselují a mohu si navíc dovolit hned od začátku jet ve vyšší intenzitě" Carbo Flow zajišťuje pružnost cév a tím optimální průtok krve, která přenáší kyslík do svalů a mozku. Užívá se dlouhodobě před závody nebo těžkým tréninkovým obdobím.

"Samozřejmě, že bez práce nejsou koláče a trénovat se musí, výživové produkty za vás podia nevybojují, ale mohou k tomu výrazně přispět" nechal se slyšet Jakub Opočenský manažer týmu Kasper- Swix působící již čtvrtým rokem jako trenér mládeže v norském Oslu.