Vítězství Kasper – Swix Teamu na 63. ročníku Krkonošské 70

06.03.2018

V mrazivou slunečnou sobotu 3. března se konal poslední závod seriálu Stopa pro život, tradiční Krkonošská 70, jehož jsme se zúčastnili samozřejmě jako závodníci, ale zároveň i spoluorganizátoři. Po úspěšném předešlém závodním víkendu na Šumavě jsme chtěli navázat pódiovými umístěními v tomto pro nás domácím závodě. Při ranních teplotách klesajících k -15°C jsme byli velmi vděční za vyhřívané stany v zázemí a snad každý se těšil na úvodní metry závodu. Trať totiž začíná výjezdem spodní části modré sjezdovky ve Sv. Petru a tak bylo jasné, že se každý zahřeje.

Úderem osmé hodiny ranní došlo k intervalovému startu hlídek na 70 km, náš tým s cílem vyhrát potřetí v řadě vyrazil se startovním číslem 9 ve složení Honza Fišnar, Petr Holub, Karel Randák, Tomáš Veber a kapitán Petr Javůrek. O pár minut později vystartoval KASPER - SWIX TEAM B ve složení Martin Kužel, Tomáš Zaydlar, Aleš Zlámal, Míra Lenner a Michal Klauz. Následoval start hlídek na 50 km, v němž jsme měli zastoupení ve složení Pavel Petržela, David Štangler, Ladislav Kubeček, Vlastimil Kráčmar a Ladislav Kubeček.

Další startující v barvách KASPER - SWIX TEAMU byli již jednotlivci, a to na trase 50 km Honza Haas a na 25 km Eva Stoklasová, Káťa Dostálová, Anita Zikmundová, Petra Šípková, Jarda Mollingr, Přema Macl, Hynek Fátor a Matyáš Dvorský.

Sníh byl přemrzlý a tupý, výjezd na Pláně tak pořádně prověřil síly závodníků. Už na první kontrole byla naše áčková hlídka na prvním místě, kdy během stoupání předjela své největší konkurenty a mohla pokračovat ve větší psychické pohodě. Mezitím se na nejkratší trati rozhodovalo o medailích mezi jednotlivci. Do cíle přijel na celkovém 4. místě a 1. v kat. Jarda Mollingr, na celkovém 8. a druhý mezi juniory Přema Macl. Pro vítězství v kategorii si opět dojela rychlá Eva Stoklasová a první místo získala i Kateřina Dostálová, kterou na stupních vítězů doprovodila Petra Šípková. Matyáš Dvorský se umístil 6. v kat.

V čase 4:03:06 dorazila k naší radosti do cíle s náskokem pěti a půl minuty vítězná hlídka KASPER - SWIX TEAMU a kapitán Petr Javůrek hned rozdával rozhovory pro televizi a do novin. Druhé družstvo se umístilo na 38. pozici. Hlídka na trati 50 km byla v cíli stříbrná o zhruba čtyři minuty.

Po slavnostním vyhlašování závodu Krkonošské 70 se ještě vyhlašovalo celkové pořadí seriálu Stopy pro život, kdy úspěšné výsledky v sezoně vynesly Tomáše Vebera na 2. a Petra Javůrka na 3. místo v celkovém pořadí. V kategorii M40+ byl Tomáš 1., Petr 2. a 6. byl Petr Holub. V kat. muži 17-39 let skončil Jan Hruška 15. Mezi ženami byla v kat. nad 40 let Eva Stoklasová na 2. místě, v kat. 17-39 let Petra Šípková na 10. místě.

Závodní sobota tak byla pro naše barvy zase úspěšná a už se začínáme těšit na seriál Stopy pro život 2019.