Dejwyho horský běh 2018

V sobotu 19. května se naši závodníci vydaly na trať Dejwyho horského běhu se startem v Peci pod Sněžkou. Aleš Zlámal, Martin Kužel, Honza Hruška, Pavel Vozka a Niki Stránělová se vydali na dvacetikilometrovou trať, Petr Javůrek, Lada Vozková, Eva Stoklasová, Petra Šípková, Petr Holub, Jaroslav Dvorský a Andy Žabčíková zvolili kratší verzi, a to trať o délce osm kilometrů.

Startovní pole se roztrhalo hned v úvodním stoupání okolo Milířů a do čela se tak na krátké trati hned probojovali Eva Stoklasová a Petr Javůrek. Na úbočí Lesní hory si své pozice drželi a snad jen seběh po červené z Richtrových bud do Modrého dolu a po žluté do Obřího dolu mohl dát šanci soupeřům za nimi, protože seběhy nejsou silná parketa našich závodníků. Závěrečný doběh ke kapličce v Obřím dole však už žádné drama nepřipustil, a tak si Eva Stoklasová doběhla pro prvenství a Petr Javůrek při své premiéře taktéž. Čvrtý doběhl Petr Holub, desátý Jaroslav Dvorský. Mezi ženami byla pátá Petra Šípková a s úsměvem na tváři doběhly Lada Vozková i Andy Žabčíková.
Dlouhá trasa přinesla nejenom náročné klesání údolím Zeleného potoka, ale i ještě náročnější stoupání po zelené přes Severku až na Bufet na Rozcestí. Těžký běžecký terén a stupňující únava způsobily pády Honzy Hrušky i Martina Kužela, naštěstí se to nijak výrazně nepodepsalo na jejich výkonu. Od Výrovky pokračovala trasa na Richtrovky a poté se spojila s krátkou variantou. Honza Hruška doběhl druhý do cíle za Radarem Grohem, Aleš Zlámal byl osmý, MartinKužel 21., Pavel Vozka 25. Niki Stránělová doběhla 23. v ženské kategorii.

Závodu přálo počasí, bylo polojasno, teplo, bohužel běžce na dlouhé trati překvapila na hřebenech přeháňka s kroupami.

Vyhlašování v cíli bylo za slunečného počasí a velké pohody, každý si mohl dát guláš, řízky, těstoviny a spoustu sladkých dobrot. Medailisté byli odměněni věcnými cenami a potleskem všech závodníků i kolemjdoucích turistů.

Závod jsme si krásně užili a věříme v další medailová umístění na našem domácím závodě 9. června.