Zakončení sezóny na MČR - Petr Javůrek mistrem republiky na 30km!!!

27.03.2017

Poslední březnovou akcí pro Kasper Swix Team bylo MČR v běhu na lyžích, které se již tradičně konalo na Horních Mísečkách. V sobotu byly na programu štafety na tratích 3x6.6 km klasicky. Za KST jsme postavili štafetu ve složení Pavel Vozka, Jan Hruška a Petr Javůrek. Na start se postavilo 8 štafet. Výsledky dopadly podle předpokladů, kdy jsme obsadili 8. místo a z vítězství se pak radovala štafeta Dukly Liberec. Neděle pak již tradičně patří královské disciplíně - "Hančově memoriálu" kdy muži závodí na trati 50km, junioři, ženy a veteráni pak jedou 30km. Na start nedělních závodů se za KST postavil jen Petr Javůrek, který jako čerstvý veterán hodlal zaútočit na mistrovský titul.

Mistrovský závod veteránů na 30km klasicky byl jeden z velkých cílů mé lyžařské sezóny a chtěl jsem tento závod vyhrát. V přípravě jsme s týmem nic nepodcenili a na závod jsem měl dokonalý až profesionální servis - mazání skluznými vosky - Stanislav Opočenský, stoupací vosky - Petr Murčo. Během závodu mě pak Mury s Hrůšou vzorně občerstvovali za což jim patří velké poděkování.Start závodu veteránů byl v 9:35, počasí bylo výborné, slunečné, tratě tvrdé, zmrzlé a takové vydržely v podstatě až do cíle. Mě se povedlo výborně odstartovat do sjezdu ze stadionu jsem odjížděl na prvním místě, ve sjezdu mě nikdo nepředjel což bylo uklidňující zjištění, že lyže jsou opravdu výborné. Hned v prvním náročném stoupání ke střelnici jsem si vypracoval asi 20 - 30 metrový náskok, který jsem po rovinách udržoval až do dalšího těžšího stoupání, kde jsem již začal svým soupeřům výrazněji odjíždět. V tento moment jsem se začal soustředil hlavně na to, abych na zmrzlé a rychlé trati neudělal chybu, nespadl, nezlomil například hůlku a pod. Snažil jsem se držet vyrovnané tempo, ze kterého bych v případě potřeby mohl zrychlit. Celý závod vyšel podle představ, průběh jsem kontroloval, náskok jsem stále navyšoval, nemusel jsem jet ani úplně naplno. Cílem jsem projel jako první a získal tak titul mistra republiky veteránů v běhu na lyžích na 30km v kategorii muži 40 - 49 let. Stylové zakončení sezóny v dresu KST.