Zimní sezóna odstartována

16.01.2018

Konečně jsme se dočkali a závodní sezóna pro členy Kasper - Swix teamu byla odstartována. Ač nám počasí příliš nepřeje, díky Černé hoře trénujeme nejlépe, jak můžeme. První regionální závody v průběhu vánočních svátků, kde jsme chtěli otestovat formu, byly zrušeny. Sezónu jsme tedy započali až první lednový víkend na seriálu závodu Ski Tour na Bedřichově, který se konal ve večerních hodinách a povinnou výbavou byla čelovka.

Na závod jsme si poměrně věřili, jelikož se zdálo, že všichni naši závodníci jsou v dobré kondici. Ač se závodníci snažili, co jim síly stačily, ukázalo se, že "máza" tentokrát nebyla 100% a dřina to byla i z kopce. I přesto se Eva Stoklasová na kratší 17,5 km trase umístila ve své kategorii na pěkném 2. místě, Petra Šípková dojela v kat. 17. a Přemysl Macl 4. v kategorii. Na dlouhé 30km trase jsme prožili mírně řečeno výsledkové zklamání, nejlépe z týmu zajel Petr Holub celkově 16. a 2. v kat., Petr Javůrek 17. a 5. v kat., Jan Hruška 20. a 10. v kat. Velice dobře pak odzávodil Tomáš Veber na Benecku, kde se jel přebor Prahy a VŠ liga. V sobotu na 10km volně ve své slabší technice obsadil výborné 5. místo a v neděli vybojoval celkově 3. místo. Druhý lednový víkend se část týmu zúčastnila krajského poháru ve Špindlerově Mlýně na "Špindlerovské buď fitce". Zde se již všem třem zúčastněným za KST dařilo o poznání lépe a Tomáš Veber obsadil 2. místo, Petr Javůrek 3. místo a Jan Haas 13. místo. Během vánoc jsme také odstartovali lyžařské kurzy s Martinou Chrástkovou na běžkách ve spolupráci se SkiResortem Černá hora - Pec. Následující volné kurzy pro veřejnost jsou 3.-4. 2. 2018 a 10.-11. 3. 2018. Přihlašovat se můžete přímo Martině na mailu: martan.chr@seznam.cz. Následující víkendy budou mít závodníci poměrně na pilno. Takřka každý víkend nás čeká závod Stopy pro život a nebo Ski Tour.