O nás


"Kasper Swix Team je nově vzniklý unikátní projekt, jehož vizí je nejenom podpořit dospělé a dospívající závodníky, nýbrž přivádět děti a mládež ke sportu, vytvářet v nich pozitivní emoční vazbu a učit je zdravému životnímu stylu. Projekt Kasper Swix Team se tak svým rozsahem řadí mezi projekty celospolečenské. V současné době jde o registrovaný sportovní klub, který organizuje tréninky, účastní se závodů po celé Evropě, v Trutnově pořádá terénní půlmaraton a v rámci sportovních kempů vede děti ke sportu a zdravému životnímu stylu."

Myšlenka projektu vznikala několik let a původním záměrem bylo podpořit dospělé závodníky, kteří již nejsou aktivní součástí žádného sportovního oddílu a ukázat jim, že sport mohou s radostí provozovat i nadále. Jelikož jsou zakladatelé Kasper Swix Teamu běžci na lyžích, směřoval proud zájmu právě do tohoto sportu. Cílem bylo finančně podpořit závodníky, zastřešit tréninky a závody, ale hlavně umožnit být součástí teamu, kde se lidé vzájemně podporují a mají kladný vztah ke sportu. Postupem času se začal tento projekt zaměřovat i na děti a mládež. V roce 2013 byly tak v Trutnově organizovány první sportovní kempy pro děti. I přes tehdejší velký ohlas se stále hledala pestřejší forma aktivit, kvalitní trenérská základna a stabilnější zázemí. Tyto kempy pokračovaly i v dalších letech a stále byly vylepšovány. Rodiče i děti byli nadšení, což organizačnímu teamu přineslo spoustu motivace a vedlo k dalšímu pokračování. Závodní divize teamu byla rovněž rozšířena i o další sporty jako je běh, kolo, plavání a další.

"Tento projekt je v České republice se svým zaměřením naprostým unikátem. Propojení závodního týmu pro dospělé a organizování aktivit pro děti a mládež je plnění naší vize o celospolečenském prospěchu. Rádi bychom v budoucnu naše aktivity ještě zkvalitňovali a šířili naši myšlenku dále"

Jakub Opočenský, Team Vestmarka, Norsko

Projekt Kasper Swix Team oficiálně vznikl v lednu 2016 a s kvalitní členskou a trenérskou základnou navázal na svoje předešlé aktivity. Hned první rok sklízel úspěchy na závodním poli, kdy byly jeho členové na vrcholu významných sportovních aktivit. V létě 2016 se však poprvé pod hlavičkou Kasper Swix Teamu zorganizovaly celkem dva sportovní kempy pro děti. Rukama trenérů prošlo celkem více jak 100 dětí z celé České republiky. Tyto sportovní kempy se zařadily mezi ty nejúspěšnější a celý Kasper Swix Team již začal pro další rok pracovat na dalších aktivitách v oblasti dětí a mládeže.

"Chceme lidem ukázat, že špičkových sportovních výkonů je možno dosahovat i mimo klasický systém přípravy a ještě se u toho bavit! S pomocí našich závodníků a odborníků v oblasti sportovní přípravy bychom pak rádi pokračovali v aktivitách pro děti a mládež. Naší vizí je navýšit počet sportovních kempů na celkem 4 týdny v roce a zároveň nejenom udržet ale i zvyšovat jejich nastavenou kvalitu. "

Pavel Vozka, Fakulta tělesné kultury, Univerzita Palackého v Olomouci

Členové Kasper Swix Teamu jsou rovněž organizátory Trutnovského půlmaratonu, který již při svém prvním ročníku mohl pyšnit účastí několikaset lidí. V roce 2016 proběhl 3. ročník a díky obrovskému úspěchu se celý tým Kasper Swix rozhodl v této tradici dlouhodobě pokračovat.

"Pro rok 2017 chystáme další novinky. Můžu prozradit, že plánujeme například "Den na kolečkových lyžích", kde bychom veřejnosti rádi ukázali tuto zajímavou činnost, která se díky úspěchům českých lyžařů a biatlonistů stává stále populárnější."

Jan Hruška, závodník týmu